• شماره تماس :۷۷۰۹۲۰۹۹

  • ساعت کاری :از ۱۲تا ۲۰ عصر

 
 
کنسرت «چیروک» با حضور ارسلان، اردوان، اردشیر و ارژنگ کامکار و به خوانندگی شاهرخ هدایتی پنجشنبه 31 مرداد 1398 در سالن هتل اسپیناس پالاس برگزار می شود.

این کنسرت با عنوان «چیروک» به معنی داستان، با آثاری از ساخته‌های ارسلان، اردوان و اردشیرر کامکار اجرا می‌شود. قطعه‌های این اجرا انتخاب شده از آلبوم های «ئاگری زیندو»، «کانی سپی» و «پرشنگ» هستند. همچنین چند قطعه جدید هم در رپرتوار «چیروک» قرار دارد.

همکاری شاهرخ هدایتی با کامکارها با شکل‌گیری ارکستر مانجین به رهبری ارسلان کامکار از سال 1396 شکل گرفت. «مانجین» تابستان سال جاری در تالار وحدت روی صحنه رفت. حالا قرار است این همکاری ادامه داشته باشد و کنسرت «چیروک» در شهرستان‌ها و برخی کشورهای خارجی به صحنه رود.

شاهرخ هدایتی از شانزده سالگی با یادگیری آواز ایرانی فعالیتش را در عرصه موسیقی آغاز کرده و از بیست سالگی هم به فراگیری مقام‌های کردی پرداخته است. او در سال‌های فعالیتش با گروه های بسیاری همکاری کرده و اجراهای بسیاری را به صحنه برده است. هدایتی در نواختن دف و سازهای کوبه ای هم چیره دست است.

کنسرت «چیروک» با حضور برادران کامکار و به خوانندگی شاهرخ هدایتی، پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 21:30 در سالن هتل اسپیناس پالاس پالاس برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند بلیت های این کنسرت را از سایت تیوال تهیه کنند.
 
 

 
 
گروه آوازی تهران کنسرت «چهارده چهل» را یکم شهریور در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌برد. این اجرا با حضور خوانندگان قدیمی و سایر هنرمندانی است که طی چهارده سال گذشته با این گروه به سرپرستی «میلاد عمرانلو» همکاری داشته‌اند. این برنامه مدیریت هنری و رهبری میلاد عمرانلو، طراحی صحنه رضا موسوی و کارگردانی لیلا جعفری روی صحنه خواهد رفت. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌های این برنامه می‌توانند به سایت «ایران کنسرت» مراجعه نمایند. اما براساس اعلام میلاد عمرانلو گروه آوازی تهران قرار است با رپرتوار متفاوتی در این برنامه از مخاطبانشان میزبانی کند.
 
علاوه بر قطعات خاطره‌انگیز گروه آوازی تهران در این کنسرت آثاری جدیدی نظیر «لالالند» هم اجرا خواهد شد. همچنین پگاه عینکچی، سلماز جوانبخت، صدف بهرام جاویدی، المیرا قنبری، نوید ناصحی‌فر، محمدرضا سیدی، محمد حقیقی، نوید یزدانیان و فرزاد امیدی از جمله خوانندگان اجرای آینده گروه آوازی تهران هستند. همچنین قرار است در این کنسرت «کیا رکنی» که در زمینه بیت‌باکس فعالیت دارد همراه گروه
آوازی تهران باشد.

 
 
«امیر عبدالحسینی» کتاب «خاطره‌های تار»‌ را با حضور هنرمندان در موزه‌ی موسیقی رونمایی کرد. این اثر شامل پنج قطعه است که دو قطعه از ساخته‌های اوست و سه قطعه‌ی دیگر آن، ترکیب قطعات بزرگان موسیقی با فضایی جدید و رمیکیس شده است.

او درباره‌ی این اثر می‌گوید: «قطعه اول این آلبوم که در آن قطعات کلاسیک موسیقی با تار نواخته شده، «پتبوری» نام دارد، این اسم را «لوریس چکنوارایان» بر روی آن نهاده و قطعه‌ به این استاد بزرگ موسیقی تقدیم شده است. قطعه بعدی «خاطرات بید مجنون» نام دارد که در آن ترکیبی از تصنیف‌های خاطره انگیز قدیمی از کارهای استادانی چون تجویدی، روحانی، همایون خرم و امین الله رشیدی شنیده می شود که این قطعه نیز به فریدون شهبازیان تقدیم شده است. قطعه سوم و چهارم به ترتیب «خاطره‌های تار» و «خاطره‌های سیاه مشق» نام دارند که از آثار خودم است و به جواد علیزاده و غلامحسین امیرخانی تقدیم شده است. قطعه پنجم این آلبوم نیز خاطرات «چهارمضراب» نام دارد که ترکیب‌ِ چهارمضراب‌هایی از هوشنگ ظریف، جلیل شهناز و فرهنگ شریف است که این قطعه به استاد خودم در موسیقی یعنی هوشنگ ظریف تقدیم شده است.

در این مراسم على جهاندار، قاسم رفعتى، محمد معتمدى، شهرام صارمى، حميدرضا نوربخش، هادى منتظرى، ميلاد كيايى،حسين پرنيا، شهرام شکوهی، رضا مهدوى، كيوان پهلوان و عبدالحسين مختاباد و همچنین كامبيز درمبخش، علي اكبر صادقي، علي شيرازي، حسين محجوبي، افشين شاهرودى، خسرو سينايى، احمد نجفى، اصغر همت، مريم كاظمى، مريم معترف، هادى مرزبان، داريوش مودبيان، ستاره اسكندرى، گوهر خير انديش، محمد علي بهمنى، عبدالجبار كاكايى حضور داشتند.

همچنین هادى ايازى، مجيد جوزانى، مجيد رجبى معمار، محمود صلاحى، محمد احسانى، احسان آقايى، مجيد ملانوروزى، محمد الله يارى و على مرادخانى نیز در این مراسم حضور داشتند.
 
این مراسم در موزه موسیقی ایران و همزمان با عید غدیر خم برگزار شد.
 
 

 
 
آلبوم «مدال ۲۰۱۵» اثر «علیرضا مشایخی» با رهبری مهرداد تیموری، سعید علیجانی و رژیس پرودُم و با همراهی ارکستر ریکوردر پاریس و ارکستر موسیقی نو توسط انتشارات «ماهور» منتشر شد. در این اثر امین غفاری «ویولن»، مریم مهربان «پیانو»،‌صنم قراچه داغی «ویولون‌سل» نواخته‌اند.
 
علیرضا مشایخی آثار متعددی برای ارکستر ریکوردر تصنیف و از آن در ترکیب‌های مختلف با همراهی ارکستر زهی و گروه کوبه‌ای استفاده کرده است. در «کنسرتو ویلن شماره‌ی ۳» نیز وی به کمک ویژگی‌های ارکستر ریکوردر از نقطه‌نظر رنگ، دینامیک و گستره‌ی صوتی در جهت طرح اندیشه‌ی خود مشایخی درباره‌ی موسیقی ایران، به امکانات جدیدی دست یافته است. طرح رویکردهای متفاوت به موسیقی ایران همواره از مهم‌ترین مسائل آثار او بوده است. «مرکوری» از آخرین آثار دوره‌ی «Meta-X» و پیش از «سمفنی شماره‌ی ۹» اپوس ۲۰۱ -نخستین اثر دوره‌ی «مانفیست» -تصنیف شده است. گشودگی تفکر وی بر پرسش و آشکارگی در آثار او، سبب طرح صورت‌بندی متفاوتی از موسیقی شده است: موسیقی دیالکتیک صدا و سکوت، تداوم تفکر و راهی به‌سوی حقیقت است. در«مدال ۲۰۱۵»، مطابق با ویژگی‌های سبک‌شناسانه دوره‌ی «مانفیست»، وجوه پنهان محور تُن «ر» به موضوع آهنگسازی تبدیل شده است. علیرضا مشایخی صدا را از نقطه‌نظرهای متفاوت به تفکر درمی‌آورد. در «تُنالین شماره‌ی ۱» توجه به مرکزیت یک محور تُن که در «تکرار» خود «تداوم» ملُدی را می‌سازد، مهم‌ترین مسئله‌ی آهنگساز است.
 
از دیگر آثار «مشایخی» می‌توان به آلبوم «گرَند کنسرتو» اشاره کرد که توسط «ولادیمیر سرینکو» و «مهرداد تیموری» رهبری شده و «صنم قراچه‌داغی» نوازندگی ویولون‌سل آن را برعهده داشته است.

همچنین سال گذشته او با آلبوم «۱۳۴۹»، به معرفی «موسیقی نو» ایران پرداخت. این آلبوم که توسط موسسه ماهور منتشر شده، شامل آثاری است که برای نخستین بار به صورت LP، «موسیقی نو» را در ایران معرفی کرده است. قطعات این مجموعه می‌توانند به عنوان جست و جویی در گونه های متفاوت «موسیقی نو» نه از نظرگاه ایرانی، بلکه در مسیر تکامل موسیقی در قرن بیستم درنظر گرفته شوند
 
 

 
 
در جلسه‌ی شوراى برنامه ريزى آموزشى و درسى دانشگاه  که با حضور دكتر اميد رئيس، معاونين دانشگاه، مسئولين وزارت علوم، تحقيقات و فناورى برگزار شد، با تدوين و پيشنهاد مركز دانشگاهی «هنر آفرين پويان»  رشته‌ی «نوازندگى پيانو ايرانى» در مقطع كارشناسى تصويب شد.

دكتر «پويان آزاده» مدير و موسس مركز دانشگاهى «هنر آفرين پويان» داراى دكترای آموزش پیانو از كشور آلمان رساله دكترا خود را در زمينه پيانو كلاسيك ايرانى با درجه عالى دفاع کرد.

«آزاده»‌ سال‌هاست که در زمینه‌ی ارتقای جایگاه پیانوی ایرانی تلاش می‌کند، برای مثال به دعوت کنگره‌ی موسیقی 2019 در کشور آلمان درباره‌ی «جهانی شدن در آموزش پیانو» سخن‌رانی خواهد کرد.

 او به‌عنوان عضو هيئت علمى دانشگاه هنر تهران چندين مقاله و راهنمايى رساله‌هاى كارشناسى ارشد و دكترای دانشجويان رشته موسيقى در ايران و آلمان و چین را در خصوص تحقيق در پيانو ايرانى ارائه و راهنمايى كرده است، آخرين آلبوم وى با نام «با یادش» يادواره استاد جواد معروفى با تنظيم و اجرا ايشان توسط انتشارات ماهور منتشر شده است، همچنين ايشان اقدام به ثبت ملى «مکتب نوازندگى پيانو كلاسيك ايرانى» ، شيوه نواختن پيانو ايرانى به سبك استاد محجوبى و شيوه نواختن پیانو استاد جواد معروفی در فهرست ناملموس ميراث ملى كشور کرده و نت نوشته‌هاى استاد مرتضى خان محجوبى با تلاش ايشان در حافظه جهانى به ثبت رسيده است، رشته نوازندگى پيانو ايرانى  نيز براى اولين بار با تلاش،  تدوين، ارائه و دفاع  دكتر آزاده به تصويب نهايى رسيده و  به‌عنوان يكى از رشته هاى دانشگاه جامع علمى كاربردى و در مقطع كارشناسى ارائه خواهد شد.
 
 

صفحه1 از122

آدرس

آدرس :

نارمک- انتهاي بزگراه رسالت شرق- بعد از مدائن- نرسيده به دردشت و مترو علم و صنعت - پلاک482

شماره تماس :

09018121035

کانال تلگرام:

@Mitra_music_institute

اینستاگرام:

@mitramelody

تصویر

mitramelody آموزشگاه موسیقی میترا

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت لندر در خبرنامه سایت لندر عضو شوید .
ثبت