• شماره تماس :۷۷۰۹۲۰۹۹

  • ساعت کاری :از ۱۲تا ۲۰ عصر

نوبت دوم مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی صبح چهارشنبه ۲۸ مهر در ساختمان شماره یک برگزار شد.

نوبت دوم مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی صبح چهارشنبه ۲۸ مهر در ساختمان شماره یک برگزار شد.

به گزارش موسیقی ایرانیان و به نقل از خانه موسیقی، نوبت دوم مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی صبح چهارشنبه ۲۸ مهر با حضور اعضای این کانون در محوطه خانه موسیقی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آذر هاشمی (بازرس خانه موسیقی) درباره روند انتخابات هیات مدیره کانون ها و نحوه رای گیری و شمارش آرا توضیحاتی ارائه کرد. در ادامه اعضای هیات مدیره و بازرس سابق کانون در جایگاه حاضر شدند و غلامعلی علمشاهی (ریاست سابق کانون) و بابک چمن آرا (بازرس سابق کانون) گزارشی از عملکرد این دوره کانون ناشران ارائه کردند.

پس از استعفای هیات مدیره سابق کانون، هیات رئیسه مجمع تشکیل و کاندیداهای عضویت در هیات مدیره و بازرسی کانون هر یک دقایقی به معرفی خود و برنامه هایشان پرداختند.

کاندیداهای عضویت در هیات مدیره کانون ناشران به ترتیب حروف الفبا علیرضا اعتمادی، ستاره ترابی، صدرالدین حسین‌خانی، محسن رجب‌پور، محمود سراجی، امیرحسین عبدالله سینکی، غلامعلی علمشاهی، علی عزیزی، محمد غلامی، رضا کریمی تبار، حمید نوری فام و کاندیداهای بازرس مهدی بشکوفه، بابک چمن آرا و منوچهر قربان حسنی بودند.

پس از پایان رای گیری و شمارش آرا محسن رجب‌پور، غلامعلی علمشاهی، صدرالدین حسین‌خانی، علی عزیزی، ستاره ترابی به عنوان اعضای جدید هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی و امیرحسین سینکی عضو علی البدل اول، رضا کریمی تبار عضو علی البدل دوم انتخاب شدند.

همچنین منوچهر قربان حسنی به عنوان بازرس کانون و بابک چمن آرا بازرس علی البدل انتخاب شدند.

نادر کشاورز از نوازندگان سابق ویولن در ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی ایران بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

نادر کشاورز از نوازندگان سابق ویولن در ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی ایران بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

به گزارش موسیقی ایرانیان و به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، نادر کشاورز از نوازندگان سابق ارکستر سمفونیک صدا و سیما بود که به مدت ۱۱ سال نیز با ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی همکاری داشت.

حضور در اجرا و ضبط بسیاری از آثار موسیقی ایرانی و موسیقی پاپ، همکاری با ارکستر موسیقی سنتی صدا و سیما به رهبری زنده‌یاد حسین فرهادپور، همکاری با ارکستر نغمه باران، همکاری با ارکستر مهرورزان از دیگر فعالیت‌های هنری زنده‌یاد کشاورز بود.

شایان ذکر است که زنده یاد کشاورز در زمینه سرودن شعر و آموزش موسیقی نیز سال‌ها به فعالیت مشغول بود.

نوبت دوم مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی ظهر یکشنبه ۲۵ مهر در فضای باز تالار وحدت برگزار شد.

نوبت دوم مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی ظهر یکشنبه ۲۵ مهر در فضای باز تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش موسیقی ایرانیان و به نقل از خانه موسیقی، نوبت دوم مجمع عمومی و انتخابات هیائت مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی یکشنبه ۲۵ مهر با حضور اعضای این کانون در فضای باز تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آذر هاشمی بازرس خانه موسیقی درباره روند انتخابات هیئت مدیره کانون ها و نحوه رای گیری و شمارش آرا توضیحاتی ارائه کرد. درادامه اعضای هیأت مدیره و بازرس سابق کانون در جایگاه حاضر شدند و هنگامه اخوان ریاست سابق کانون و گزارشی از عملکرد این دوره کانون خوانندگان کلاسیک ارائه کرد.

حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی و عضو هیات مدیره سابق کانون نیز مختصری درباره روند انتخابات خانه موسیقی، وضعیت هنرمندان موسیقی در دوران کرونا و اقدامات انجام شده در سال های اخیر برای رفاه هنرمندان موسیقی صحبت کرد.

پس از استعفای هیات مدیره سابق کانون، هیات رئیسه مجمع تشکیل و کاندیداهای عضویت در هیات مدیره و بازرسی کانون هر یک دقایقی به معرفی خود و برنامه هایشان پرداختند.

کاندیداهای عضویت در هیات مدیره کانون خوانندگان سنتی به ترتیب حروف الفبا هنگامه اخوان، حسن بخشی، فاضل جمشیدی، علی رستمیان، قاسم رفعتی، مظفر شفیعی، حسین علیشاپور، حمیدرضا نوربخش و کاندیداهای بازرس غلامرضا رضایی و سرخوش شهبازی بودند.

پس از پایان رای گیری و شمارش آرا حمیدرضا نوربخش، هنگامه اخوان، مظفر شفیعی، حسن بخشی و قاسم رفعتی به عنوان اعضای جدید هیات مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی و فاضل جمشیدی عضو علی البدل اول، علی رستمیان عضو علی البدل دوم انتخاب شدند.

همچنین غلامرضا رضایی به عنوان بازرس کانون و سرخوش شهبازی (بازرس علی البدل) انتخاب شدند.

استاد علی اسمی پیر غلام تعزیه خوانی کشور و استان گیلان در سن ۸۳ سالگی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

استاد علی اسمی پیر غلام تعزیه خوانی کشور و استان گیلان در سن ۸۳ سالگی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

استاد اسمی متولد روستای رودبره سنگر از توابع شهرستان رشت پیر غلام تعزیه خوانی استان گیلان و ایران در سن ۸۳ سالگی به دلیل ابتلاء به کرونا عصر روز دوشنبه در یکی از بیمارستان‌های رشت درگذشت.

وی در محرم و صفر امسال با وجود کهولت سن و عدم توانایی راه رفتن رسم ادب، علاقه و ارادت به خاندان اهل بیت (ع) را به جای آورد و پای ثابت تعزیه گروه «شاهزاده ابراهیم» بود.

این استاد تعزیه خوانی از شش سالگی زیر نظر پدرش استاد «رمضانعلی اسمی» میرزای گروه تعزیه «موسی بن جعفر (ع)» با بچه خوانی آغاز کرد و در طی سالیان کسب تجربه و همکاری با گروه تعزیه «مسلم بن عقیل» استاد صمصام و طی ۱۵ سال گذشته با گروه «شاهزاده ابراهیم» در موافق خوانی و شهادت خوانی به اوج رسید.

شهروندان اکثر استان‌های کشور شاهد اجرای تعزیه و چاووشی خوانی وی با آن صدای گرم و گیرایش بودند و طی سالیان اخیر پای ثابت برنامه‌های برج میلاد تهران بود.

جایزه‌های مختلف استانی و ملی در طول این سالیان کسب کرد که مهمترین آن را به عنوان پیرغلام تعزیه کشور از رئیس جمهور دولت نهم و دهم دریافت کرد.

نادر مرتضی‌پور پیشنهاد داد می توان از برگزیدگان دوره‌های مختلف جشنواره ارکسترهای کوچک و بزرگی تشکیل داد و من نیز حاضرم با آنها همکاری کنم.

نادر مرتضی‌پور پیشنهاد داد می توان از برگزیدگان دوره‌های مختلف جشنواره ارکسترهای کوچک و بزرگی تشکیل داد و من نیز حاضرم با آنها همکاری کنم.

به گزارش موسیقی ایرانیان و به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان،نادر مرتضی پور نوازنده و رهبر ارکستر که داوری بخش ویلنسل و کنترباس پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان را برعهده دارد با اشاره به سطح کیفی آثار شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره گفت:نوازندگان کنترباس به لحاظ کمیت زیاد هستند اما در سطوح مختلف کیفیت هستند.

امسال جای تعجب بود که فقط یک کنترباسیست آن هم در سطح نوازندگی معمولی در جشنواره حضور داشت و این در حالی است که کنترباسیست‌های جوانی که در هنرستان ها و مراکز آموزشی حضور دارند و در ارکسترها می‌نوازند؛ کم نیستند .دلیل عدم حضورشان را نمی‌دانم ولی معتقدم که این مسئله بایستی ریشه‌یابی شود.

وی ادامه داد:رپرتواری که ما برای بخش مقدماتی ساز کنترباس در نظر گرفته بودیم نه خیلی آسان و نیز مشکل بود بنابراین نمی‌توان گفت که سخت بودن رپرتوار آنها را از حضور و شرکت در جشنواره منع کرده است اما شاید یکی از دلایل مسئله کرونا و شرایط کنونی جامعه باشد.

این نوازنده پیشکسوت کنترباس با بیان اینکه انتظارمان از کنترباسیست ها بیشتر بود، درباره شرکت کنندگان بخش ویلنسل گفت:درست است که همانند سالهای قبل نبود ولی روی هم رفته خوب بودند.

مرتضی‌پور در ادامه افزود:من در جایگاه یک نوازنده باتجربه لازم می دانم چند نکته را مطرح کنم که نوازنده ها باید بیشتر روی آن متمرکز شوند چه از طریق اساتید محترمشان، چه از طریق مراجع و مراکزی که آموزش می بینند.به نظر من تکنیک ساز زدن در اثر ممارست، تداوم و تمرین به دست می آید یعنی زدن ساز و حرکت انگشتان در اثر تمرین و کار زیاد صددرصد به دست می آید. شناخت از آن نوع موسیقی که می‌نوازند، سبک موسیقی، بیان موسیقی، رعایت دینامیکهای موسیقی، فراز و نشیبهای شدت و ضعف موسیقی که همان دینامیک¬های موسیقی محسوب ‌می¬شود همگی نیازمند تلاش و تمرین است. همه موزیسین¬ها چه ویولن سلیست¬ها، کنترباسیست ها و چه موزیسین های دیگری باید این نکات را درنظر داشته باشند .متاسفانه یکی از مشکلات موجود این است که چه در ارکستر و چه در میان نوازندگان جوان این مسئله وجود دارد که روی کوک دقت خوبی صورت نمی‌گیرد که البته آن هم در اثر ممارست درست می شود.توجه به علامت‌ها و توضیحات زیر نتها‌ خیلی می‌تواند در سبک شناسی و بیان موسیقی و رعایت دینامیک¬ها به نوازنده‌ها کمک کند.حتی اگر هم به این علامت‌ها دسترسی ندارند اساتیدشان باید برای آنها بنویسد یا حتی خودشان براساس آن ملودی و کاری که می زنند می توانند دینامیک را تعیین کنند.

این رهبر ارکستر ضمن قدردانی از زحمات برگزار‌کنندگان جشنواره گفت:برگزاری جشنواره در شرایط امروزی دنیا بسیار سخت است.من معتقدم شرکت در این نوع جشنواره ها برای نوازنده ها و موزیسینهای جوان و حتی پا به سن خیلی مفید است. هر چه بیشتر شرکت کنند و ساز بزنند به نفع‌شان است.حتی خود من هر چی بیشتر ارکستر رهبری کنم و ساز بزنم برایم بهتر است هر چند که خودم همچنان روزی ۲ ساعت کنترباس می‌زنم.

مرتضی‌پور در خصوص داوری آثار افزود:من به شخصه همه آثار را با گوشت و پوست و استخوان و با تمرکز گوش می دهم چون همه زحمت می کشند.

داور بخش کنترباس پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با بیان اینکه نوازندگان خصوصا کنترباسیست‌ها نیازمند تشویق برای حضور درجشنواره هستند،اظهار داشت:متاسفانه تا به امروز حمایتی از برگزیدگان دوره‌های مختلف جشنواره صورت نگرفته است در صورتی که می‌شد تا به امروز با ترکیب برگزیدگانی که خوب ساز می‌زدند ۱۴ تا ارکستر سمفونیک تشکیل می‌دادیم.بواسطه خروجی جشنواره می‌توانستیم نوازندگان نخبه‌ای داشته باشیم که در ارکسترهای‌ مختلف ایران و دیگر کشورها در جایگاه سولیست فعالیت می‌کردند. من معتقدم مسئولین جشنواره می‌بایست یک خروجی ۱۴ ساله خوبی در سازهای ملی و سنتی بیرون می دادند اما این بچه‌ها در چه حالند؟کجا هستند و چه کار می ‌کنند؟متاسفانه هیچی.من حاضرم هر کاری از دستم بربیاد برای این عزیزان انجام دهم.

مرتضی‌پور ضمن ارائه پیشنهاداتی برای برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان گفت: به نظر من جشنواره می تواند گروهای سازی مختلفی برای موسیقی کلاسیک تشکیل دهد و نوازندگان برگزیده را در این ترکیب‌ها دور هم جمع کند و من نیز حاضرم اگر قابل باشم ؛خودم هم با آنها کار کنم .حتی در سازهای سنتی، گروه های دونوازی و چند نوازی تشکیل دهند.این اتفاق در جشنواره‌های خارجی بسیار رخ می‌دهد که برگزار کنندگان جشنواره خودشان اقدام به تشکیل گروههایی موسیقی و اجراهای مختلف می کنند.

این نوازنده پیشکسوت کنترباس در خاتمه خاطر نشان کرد:امیدوارم تا پایان دوره پانزدهم جشنواره شرایط جامعه به گونه‌ای باشد که بتوانیم اختتامیه با حضور در کنار هم برگزیدگان را اعلام کنیم و اجراهایی از شرکت‌کنندگان دوره‌های مختلف را به صورت گروهی ببینیم.

صفحه1 از280

آدرس

آدرس :

اتوبان رسالت شرق، نرسیده به مترو علم و صنعت، خیابان دردشت، نبش خیابان اولیایی، ساختمان پیشخوان دولت پلاک 411

شماره تماس :

09032111035

واتزاپ:

09032111035

اینستاگرام:

@Mitra.music.academy

تصویر

mitramelody آموزشگاه موسیقی میترا

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای سایت لندر در خبرنامه سایت لندر عضو شوید .
ثبت